درباره ما1398/2/24 13:33:28

گـروه پـشـتـیـبـان اپـل

خرید آسوده، سریع و مطمئن

شرایط و ضوابط استفاده

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

1- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 1 روز کاری پس از دریافت کالا، به فروشگاه پشتیبانِ تو اطلاع داده شود:

این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه پشتیبانِ تو ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

2- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تواز طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

3- اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تواز طریق تلفن، ایمیل یا فرم ارتباط با ما موجود در سایت اطلاع داده شود.

4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات فروشگاه پشتیبانِ تو (شماره تلفن 6462072-071) اطلاع داده شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

مجموعه پشتیبانِ تو کالاهایی که هیچ کدام از گزینه های بالا را شامل نمی شود مرجوع نمیکند و در شرایط خاص برگرداندن آن پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش می باشد، چرا که کالاهای خاص و اجناس لوکس و کالاهایی که کم فروش می باشند و همچنین کالاهایی که به درخواست مشتری خریداری می شوند از این شرایط مستثنی می باشند که فقط با تایید کارشناسان فروش و به قیمت روز محاسبه و مرجوع خواهند شد.

عودت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

5- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو اطلاع داده شود.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه پشتیبانِ تو تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو ارسال شود.

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه پشتیبانِ تو بازگردانده شود.

6- در مورد دستگاه های شامل گارانتی ، فقط باید از طریق همان شرکت نسبت به رفع ایراد دستگاه اقدام شود و فروشگاه پشتیبانِ تو تنها در مدت زمان قید شده به عنوان مهلت تست ظاهری و فنی نسبت به کالا مسئولیت دارد. همچنین لازم به ذکر است کلیه دستگاه ها از برند اپل که توسط فروشگاه پشتیبانِ تو ارائه میگردد آکبند و نات اکتیو (غیر فعال) بوده و شرکت گارانتی کننده در زمان صدور کارت گارانتی اقدام به فعال سازی دستگاه در سایت اپل می نماید و تاریخ گارانتی دستگاه از زمان فعال سازی دستگاه میباشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اپل به نشانی http://checkcoverage.apple.com مراجعه فرمایید و با وارد کردن سریال دستگاه، در مورد وضعیت دستگاه خود کسب اطلاع کنید.

کالا را چطور ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل – ریموت – باطری – دفترچه راهنما – کارت گارانتی – کارت بیمه – بند –  قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

اگر ساکن شیراز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با فروشگاه پشتیبانِ تو تماس بگیرید.

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا با فروشگاه پشتیبانِ تو تماس بگیرید.

کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

بسته خود را به آدرس استان فارس – شهر شیراز –  بلوار چمران روبروی بیمارستان حافظ نبش کوچه ۳ – فروشگاه گروه پشتیبان اپل خدمات پس از فروش ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده مشتری است.

در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان فروشگاه پشتیبانِ تو، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

لازم به ذکر است اولویت ارسال کالاهای خریداری شده از فروشگاه پشتیبانِ تو با مشتریانی است که پرداخت خود را آنلاین انجام داده اند و در مواردی که موجودی دستگاه رو به اتمام باشد سفارش های پرداخت شده در اولویت قرار دارند.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟ 

کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی  توسط کارشناسان فروشگاه پشتیبانِ تو تایید شود، کالا تعویض  یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه پشتیبانِ تو بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه پشتیبانِ تو تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه پشتیبانِ تو در قبال تهیه ی همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه پشتیبانِ تو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

همچنین برای رفع ایراد بین 15 الی 20 روز کاری بسته به نوع خدمات شرکت گارانتی کننده زمان خواهد برد.

کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت فروشگاه پشتیبانِ تو هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد برد تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

مواردی که شامل شرایط عودت نمی شود 

الف )  مهمترین نکته این است که بعضی از مشتریان به اشتباه فکر میکنند که اگر تا 7 روز از خرید کالا نگذشته باشد میتوانند کالای خود را بدون دلیل فنی عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید با فروشگاه پشتیبانِ تو نمی باشد / لذا قبل از خرید کاملا مطمئن شده و  سپس خرید خود را انجام دهید.

ب ) باز کردن پلمپ دستگاه به هردلیلی.

ج ) در مورد صفحات نمایش از قبیل لپتاپ / مانیتور وغیره هم تا 5 پیکسل سوخته از صفحه نمایش شامل گارانتی نمی شود.

درصورت تایید کارشناسان فنی و پشتیبانی فروشگاه پشتیبانِ تو به عودت وجه، مشتری حتما باید به info@poshtibaneto.com ایمیل زده، نام خود را اعلام نماید.

ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه پشتیبانِ تو است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

با شماره تلفن 07136462072 خدمات پس از فروش  تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در صفحه تماس با ما برای خدمات پس از فروش ارسال کنید.

ارسال

نحوه ارسال کالا

ما میدانیم که شما حساسیت خاصی برای نحوه ارسال و شرایط تحویل کالای خود دارید لذا این حساسیت را درک کرده و در روش ارسال کالای خریداری شده توسط شما اعمال می­کنیم. مجموعه پشتیبانِ تو بوسیله اتوماسیون بسیار پیشرفته ارسال، تجربه یک خرید اینترنتی فوق­ العاده را برای شما تضمین میکند.

ارسال به روش های زیر انجام میشود:

الف) ساکنین شیراز:

هزینه ارسال در کالاهای خارج از برند اپل، با هماهنگی با مشتری اعلام میگردد و ممکن است رایگان و یا هزینه داشته باشد.

برای کلیه سبد خرید های کالای اپل در نواحی پر رفت و آمد شیراز ارسال به صورت رایگان خواهد بود و در صورتیکه محل تحویل کالا خارج از محدوده حمل رایگان در شیراز باشد طی تماس تلفنی به شما اطلاع داده خواهد شد.

ارسال کالا از طریق پیک بوده و در صورت ثبت سفارش قبل از ساعت 18 در همان روز کاری، تحویل داده خواهد شد. و تعرفه آن طبق نرخ رسمی و پرداخت به عهده مشتری است. (البته مشتریانی که تمایل دارند می توانند بعد از هماهنگی با فروشگاه پشتیبانِ تو واقع بلوار چمران گروه پشتیبان اپل حضورا مراجعه نموده و کالای خود را تحویل بگیرند.)

واحد خدمات مشتریان پشتیبانِ تو٬ قبل از ارسال کالا جهت هماهنگی جزئیات ارسال با شما تماس خواهند گرفت.

ب) شهر های دیگر:

ارسال سفارشهایی که خارج از محدوده شیراز باشند، از طریق پست ، تیپاکس و یا کالارسان صورت میپذیرد. زمان تحویل سفارش بسته به محدوده جغرافیایی تقریبا ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان در بر خواهد داشت.

ارسال شهرهای دیگر رایگان نبوده و هزینه ی آن پس از محاسبه از مشتری اخذ میگردد.

ارسال سفارش های ثبت شده در روز های کاری به غیر از پنج شنبه ها تا قبل از ساعت 5 عصر و پنج شنبه ها تا ساعت 11 صبح، در همان روز انجام می پذیرد و سفارش های ثبت شده بعد از ساعات ذکر شده در روز کاری بعد ارسال خواهد شد.

شرکت خصوصی تیپاکس به منظور ارسال برای مراکز استان و شهرهایی میباشد که دارای دفاتر تیپاکس هستند.

سفارشهایی که در محدوده بافت شهری در شهرهای دارای دفتر نمایندگی قرار دارند٬ در منزل تحویل داده میشوند و شرکت ارسال کننده برای رساندن آنها هزینه اضافی دریافت نمیکند.

مشتریانی که آدرسشان در خارج از بافت شهری شهر مقصد قرار دارد٬ می توانند سفارش خود را از دفتر شعبه مقصد تحویل بگیرند یا برای دریافت سفارش با شرایط توافقی اقدام نمایند.

رمز موفقیت ما