>  >  >  > اموزش باز کردن یک فایل سریع و کوتاه و عوض کردن پسوند

اموزش باز کردن یک فایل سریع و کوتاه و عوض کردن پسوند

شما می توانید فایل ها را روی هر آیکون بکشید و آنها را باز کنید، اما فقط اگر این برنامه معتقد باشد می تواند این نوع خاص فایل را درک کند (برای مثال، فایل های doc توسط Microsoft Word خوانده می شود). متاسفانه، برخی از برنامه ها متوجه نمی شوند که می توانند برخی از انواع فایل ها را بخوانند.

برای باز کردن یک برنامه در داک به حداقل تلاش برای باز کردن یک فایل، Alt (Option) + Command را قبل از کلیک کردن و کشیدن آن بهDoc نگه دارید. اگر برنامه واقعا نمی تواند فایل را درک کند، هیچ چیز اتفاق نخواهد افتاد یا پیام خطایی خواهید یافت.

برای احتمال بیشتر موفقیت در هنگام کشیدن به نماد داک همانطور که قبلا توضیح داده شد، همچنین ممکن است سعی کنید پسوند فایل را از فایل حذف کنید، قبل از باز کردن آن به همان صورت توصیف شده (یعنی بخشی بعد از نقطه در نام فایل، مانند .jpg) . برای انجام این کار، فایل را انتخاب کرده و Command + I را فشار دهید. در قسمت Name/ Extension کادر محاوره ای که ظاهر می شود، پسوند را حذف کنید.

توجه داشته باشید که از بین بردن پسوند به سادگی تغییر نام فایل با هر روش دیگر احتمالا بسته به تنظیمات سیستم شما کار نخواهد کرد – فایل فرمت را حفظ می کند اما ظاهر آن را انجام نمی دهد.

1397/8/9 21:57:479 آبان 1397 |آموزش مک|

نظر بگذارید