>  >  >  > اموزش پنهان کردن فایل در مک بوک

اموزش پنهان کردن فایل در مک بوک

دو روش برای ساخت فایل ها روی مک شما وجود دارد.هر کسی با تکنولوژی می تواند در عرض چند ثانیه آنها را کشف کند.

پنهان کردن فایل ها از طریق یونیکس: سیستم عامل Mac شما، MacOS، در واقع یک نسخه یونیکس در قلب آن است. در یونیکس، می توانید یک فایل را نامرئی کنید با اضافه کردن یک نقطه (.) در مقابل نام فایل آن، و این هم در مکینتاش کار می کند. این به این معنی است که فایل در پنجره Finder، در جعبه محاوره ای فایل یا روی دسک تاپ نمایش داده نمی شود. کسانی که در خط فرمان مرور می کنند نمی توانند آن را ببینند، مگر آنکه آنها به طور خاص درخواست نمایش فایل های مخفی (یعنی ls -a ) را داشته باشند.

برای مثال، تایپ کردن یک نام فایل .document.docx هنگام ذخیره یک فایل، آن را نامرئی می کند. احتمالا شما هشدار می دهید که قرار دادن یک نقطه در مقابل یک نام فایل برای فایل های سیستم محفوظ است، نوع فایل این روش معمولا برای مخفی کردن استفاده می شود، اما هنوز می توانید فایل را ذخیره کنید.

برای مخفی کردن فایل ها به این ترتیب، یک پنجره ترمینال را باز کنید (باز کردن فایندر، لیست برنامه ها را انتخاب کنید، و سپس در لیست برنامه ها، دوبار کلیک کنید ترمینال در داخل پوشه Utilities) و از دستور chflags دستور پنهان ، مشخص کردن نام فایل یا پوشه بلافاصله پس از آن برای مثال، برای مخفی کردن secret.doc، زیر را تایپ کنید: chflags hidden secret.doc

برای بازنویسی فایل از طریق نرم افزار GUI قابل مشاهده است، از دستور chflags nohidden استفاده کنید :

کلاهبرداری بدون محاصره

مشاهده فایل های پنهان: بنابراین، اگر یک فایل پنهان است، چگونه می توانید آن را برای باز کردن آن دوباره ببینید؟ در فایل گسترش یافته باز کردن / ذخیره جعبه محاوره در برنامه ها، با ضربه زدن بر Shift + Command +. (نقطه) آیتم های پنهان در لیست فایل نمایش داده خواهد شد. با ضربه زدن کلید ترکیبی دوباره آنها را پنهان می کنند. با این حال، آگاه باشید که شما به طور ناگهانی تعداد زیادی از فایل های سیستم را مشاهده می کنید که در این روش پنهان شده اند. (جلوگیری از حذف کردن آنها ).

تنها راه دیدن فایل های پنهان در پنجره Finder این است که یک تنظیمات مخفی را فعال کنید که آنها را در کنار سایر فایل ها نشان می دهد. این باعث می شود که آنها همیشه در پنجره Finder و روی دسکتاپ قابل مشاهده باشند، هرچند که فایل های مخفی ظاهر خام را برای نشان دادن وضعیت آنها نشان می دهد. یک پنجره ترمینال را باز کنید و متن زیر را تایپ کنید:

پیش فرض com.apple.finder را بنویسید AppleShowAllFiles -bool TRUE؛ killall Finder

حتی پس از این تغییر، شما هنوز هم باید Shift + Command + ضربه بزنید. در فایل باز / ذخیره جعبه محاوره برای دیدن فایل های مخفی.

برای بازگرداندن فایلهای پنهان در داخل Finder پنهان کنید، موارد زیر را تایپ کنید:

پیش فرض حذف com.apple.finder اپلShowAllFiles؛ killall یاب

1397/8/9 23:41:379 آبان 1397 |آموزش مک|

نظر بگذارید