>  > , آموزش > روش صحیح شارژ گوشی

روش صحیح شارژ گوشی

زمانی که شما در حال استفاده از گوشی هوشمند خود هستید و ناگهان باتری آن تمام می‌شود و دستگاه شما را در وسط کار خاموش می‌کند، باتری‌ها برای شما به نفرت انگیزترین تکنولوژی بشر تبدیل می‌شوند. اما به هر حال هر حسی که شما نسبت به این تکنولوژی کوچک داشته باشید کارایی بسیار تاثیرگذار و مهم آن را تغییر نخواهد داد.

شارژ کردن صحیح باتری گوشی موبایل بسیار حائز اهمیت است و قوائد و نکات خاصی دارد. در حقیقت، ممکن است شما با عادات غلط شارژ کردن، عمر باتری گوشی تان را کوتاه کرده باشید. در این گزارش به بررسی روش صحیح شارژ باتری موبایل خواهیم پرداخت.


هر زمان که فرصتی دارید گوشی خود را شارژ کنید حتی مدت زمان کوتاه

هر زمانی که می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید، حتی اگر چند دقیقه طول بکشد، با توجه به گفته‌های batteryuniversity، شارژهای جزئی سبب آسیب به گوشی شما نمی‌شود.

قبل از اینکه شارژ باتری گوشی کاملا تمام شود آن را شارژ کنید

batteryuniversity می‌گوید وقتی که شما آنقدر از گوشی خود استفاده می‌کنید تا باتری آن کاملا تخلیه گردد، عمر باتری گوشی شما کاهش می‌یابد. سامسونگ نیز این موضوع را در وبسایتش با تیتر راهنمایی‌هایی در مورد چگونگی افزایش عمر باتری گوشی، مورد بررسی قرار داده و تایید می‌کند.

سعی کنید میزان شارژ باتری خود را بین ۶۵ تا ۷۵ ٪ نگهدارید.

باتری لیتیوم یون در گوشی هوشمند شما، اگر همیشه بین شارژ ۶۵ ٪ تا ۷۵ ٪ نگه داشته شود عمر بیشتری خواهد کرد. خوب مسلما اگر بخواهید شارژ باتری خود را همیشه در این سطح نگهدارید کار نشدنی و سختی است. ولی حداقل بهتر است بدانید که هدف چیست.

اگر شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید، سطح شارژ را بین ۴۵ ٪ تا ۷۵ ٪ نگهدارید.

دومین و بهترین حالت میزان شارژ برای باتری‌های داخلی گوشی‌های هوشمند، ۴۵ تا ۷۵ درصد است

شما حتی می‌توانید روزانه زمان‌های خاصی را به شارژ گوشی خود اختصاص دهید تا بتوانید آن را در سطح شارژ مورد نظر نگهدارید.

اما اگر به طور معمول سطح شارژ تلفن خود را بین ۲۵ ٪ تا ۷۵ ٪ نگه می‌دارید، نگران نباشید احتمالاً در مدت زمان طولانی آسیب زیادی به باتری شما زده نخواهد شد.

هرگز باتری خود را کاملا شارژ نکنید.

وقتی باتری گوشی را از سطح پایین ۲۵ در صد تا ۱۰۰ درصد به شارژ می‌گذارید این می‌تواند ظرفیت باتری و طول عمر آن را کاهش دهد.

به گفته batteryuniversity، باتری‌های لیتیوم یون “لازم نیست به طور کامل شارژ شوند، و این برای آن‌ها خوش آیند نیز نیست”

در واقع، بهتر است باتری را به طور کامل شارژ نکنید، چون ولتاژ بالا برای باتری مناسب نیست و در بلندمدت دوام آن را کاهش می‌دهد.

در تمام مدت شب گوشی خود را به شارژ نگذارید.

بحث‌های زیادی پیرامون اثرات شارژ گوشی‌های هوشمند در کل شب وجود دارد. ولی با توجه به اینکه شارژ ۱۰۰% باعث آسیب بیشتر به طول عمر باتری می‌شود، پس احتمالا باید آن را در کل شب به شارژ نگذارید و پس از اتمام شارژ گوشی را جدا کنید. در تمام مدت شب گوشی خود را به شارژ نگذارید.

1397/8/9 20:39:119 آبان 1397 |Uncategorized, آموزش|

نظر بگذارید