>  >  > مقایسه اپل Music vs. Spotify

مقایسه اپل Music vs. Spotify

هنگامی که اپل در 8 دسامبر 2015 منتشر شد ، دانیل اکس، مدیر عامل و معاون Spotify، به خوبی نشان می دهد که این شرکت توانایی ترس از سرمایه گذاری اپل را به بازار پخش موسیقی برای چندین سال تحت سلطه گرفته است.

در تاریخ 10 ژوئن، فقط دو روز پس از انتشار موسیقی اپل، Spotify یک پست وبلاگ را منتشر کرد تا نشان دهد که در حال حاضر 20 میلیون مشترکان پرداخت و 75 میلیون کاربر فعال را در اختیار دارد اما برای رسیدن به آن تقریبا هفت سال طول کشید.

موسیقی اپل به طور خودکار بر روی هر آی فون و آی پد با به روز رسانی iOS 8.4 نصب شده است، به طوری که آن را به احتمال زیاد می شود تبدیل به یک تهدید عظیم برای Spotify ببینید:

تاریخ انتشار نسخه iOS 9 و ویژگی های جدید

در پاسخ، Spotify دوره آزمایشی رایگان خود را به دو ماه افزایش داده است، زیرا موسیقی اپل یک ازمایش سه ماهه را ارائه می دهد،

البته، موسیقی اپل تنها رقیب Spotify نیست. گوگل، آمازون، دیزر راه اندازی شده است. در مورد آنها بیشتر بدانید .

در اینجا، نگاهی دقیق تر به شباهت ها و تفاوت های بین Apple Music و Spotify در پیش نمایش مقایسه می اندازیم .

بررسی نکات Apple Music | iTunes 12.2

مقایسه اپل موسیقی در مقابل Spotify:
موسیقی اپل که در تاریخ 30 ژوئن راه اندازی شد، در دسترس برای iPad، iPhone، iPod touch، Mac و Windows PC به صورت یک به روز رسانی رایگان است. موسیقی اپل در iTunes بر روی رایانه شما یافت می شود (ابتدا باید نرم افزار خود را به روز کنید) یا برنامه موسیقی بر روی دستگاه iOS خود، و می توانید سه ماه پس از ثبت نام و استفاده از سرویس رایگان، پس از آن اپل شروع به گرفتن شارژ 9.99 پوند در هر ماه برای این سرویس انجام میدهد.

یک گزینه رایگان از Apple Music وجود دارد، اما تنها ویژگی های محدودی را ارائه می دهد. با نسخه رایگان، به ویژگی اتصال دسترسی پیدا خواهید کرد، جایی که بتوانید هنرمندان را مشاهده کنید و دنبال آنها بگردید، اما نمیتوانید از اتصال به بازی، ذخیره یا مانند محتوا دسترسی داشته باشید. شما همچنین می توانید به ایستگاه رادیویی Beats 1 گوش دهید و (اما با پرش محدود)
با این حال، گوش دادن به موسیقی از کتابخانه اپل موسیقی را انتخاب کنید، که در آن کاربران به Spotify، یک گزینه با تبلیغات ارائه می دهد.اگر شما می خواهید به جریان موسیقی به صورت رایگان و کیفیت پایین اکتفا کنید محتوای تبلیغ شده را ذکر کنید . گزینه رایگان اپل موسیقی نیز فاقد گوش دادن آنلاین است که در نسخه رایگان اسپاتیفای این امکان هست.

اما مانند اپل موسیقی، پرداخت برای (حق بیمه) اشتراک برای Spotify £ 9.99 در هر ماه وجود دارد .(ما بیشتر در مورد کیفیت در یک لحظه صحبت کنیم).

اپل همچنین یک بسته خانواده برای موسیقی اپل ارائه می دهد که از طریق اشتراک خانواده کار می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره اشتراک گذاری خانواده را بیابید شش حساب منحصر به فرد، می تواند به موسیقی اپل با هزینه 14.99 پوند در ماه با گزینه عضویت در خانواده دسترسی داشته باشد.

Spotify یک گزینه حساب خانواده ارائه می دهد، اما به سادگی 50 درصد از هر عضو اضافی را می دهد. در مجموع پنج نفر به عنوان بخشی از بسته خانواده هزینه 29. 99 پوند دارند، بنابراین ما تصور می کنیم طولانی نخواهد بود، پس Spotify این مدل قیمت گذاری را برای تطبیق یا ضرب و شتم اپل تنظیم می کند.

یکی از چیزهایی که Spotify در حال حاضر ارائه می دهد تخفیف دانشجویی است که 4.99 پوند برای اشتراک حق بیمه است.

پیش نمایش مقایسه در iOS 9 در مقابل آندروید M

مقایسه اپل موسیقی در مقابل Spotify:
کاتالوگ
موسیقی اپل از کتابخانه آیتونز در حال حاضر اپل که دارای بیش از 40 میلیون آهنگ است استفاده می کند، گرچه شما فقط بیش از 30 میلیون از آن را از سرویس دریافت می کنید.

Spotify همچنین دارای بیش از 30 میلیون آهنگ در دسترس است، اپل موفق به پیروزی در زمانی که سیاست خود را تجدید نظر کرده و وعده داده است که تمام حق امتیاز هنرمندان خود را در طی محاکمه آزاد سه ماهه پرداخت کند.

مقایسه Apple Music vs Spotify: کیفیت صوتی
کیفیت صوتی موسیقی اپل در حال حاضر به 256 کیلوبیت بر ثانیه محدود می شود. این بدان معنی است که از 320kbps ارائه شده توسط گزینه Premium در Spotify پایین تر است، اما بالاتر از 160kbps در نسخه رایگان ارائه شده است.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که موسیقی اپل AAC است، در حالی که آهنگ های Spotify به صورت MP3 است و AAC 256Kbps اغلب فرمت بهتر در نظر گرفته می شود. صدای فلیپ فریبنده تر و فایل های MP3 هر دو بزرگتر هستند و همچنین از طریق فشرده سازی اطلاعات بیشتری از دست می دهند و در مقایسه با AAC کمی صدمه می بینند.

مقایسه ی سازگاری Apple Music vs. Spotify:
برنامه ها برای هر دو Apple Music و Spotify در دسترس هستند. در حال حاضر برنامه Spotify برای ویندوز، مک، iOS، ویندوز فون و اندروید وجود دارد، اما اپل موسیقی تا زمانی که در اواخر سال جاری نتواند برنامه Android را دریافت کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا اپل در برنامه تلفن ویندوز برای موسیقی کار می کند.

سایر ویژگی ها Apple Music vs. Spotify:

هر دو اپل موسیقی و Spotify به شما اجازه می دهد آهنگ های مورد نظر خود را به عنوان بخشی از اشتراک خود انتخاب کنید و آنها را انتخاب کنید، اما آنها همچنین دارای الگوریتم های توصیه شده شخصی و لیست های پخش متعدد هستند که با توجه به خلق و خو و یا فعالیت شما طراحی شده اند.

همچنین ایستگاه های رادیویی وجود دارد که با انتخاب یک هنرمند یا آهنگ خاص ایجاد شده و اجازه می دهد که این سرویس جادویی خود را برای تعیین آنچه که شما در خلق و خوی برای گوش دادن وجود دارد، و در مورد اپل یک ایستگاه رادیویی 24/7 DJ تحت هر نقطه در جهان در دسترس است.

هم اپل موسیقی و هم Spotify برای گزینه های عضویت گزینه های پرداخت ارائه می دهد گوش دادن آنلاین نیز نیست.

مقایسه موسیقی اپل با Spotify: کشف موسیقی

بیایید با ابزارهای توصیه شده که به شما کمک می کنند موسیقی جدید را بیابید شروع کنید. به عنوان دوستداران موسیقی، ما همیشه به دنبال چیزی جدید برای گوش دادن هستیم و موسیقی اپل و Spotify هر دو دارای پیشنهادات شخصی که شما دوست دارید هستند.

Spotify به سادگی گزینه ای به نام “کشف” ارائه می دهد تا هنرمندان، آلبوم ها و پیشنهادات آهنگ های مخصوص بر اساس سابقه گوش دادن موسیقی های مورد علاقه تان به شما توصیه شود.

بخش مرور برای کشف موسیقی در Spotify، چرا که در آنجا شما لیست های بالا، ژانرها و حالات، نسخه های جدید و اخبار را برای یک مرور کلی از آنچه در سراسر جهان محبوب است دریافت خواهید کرد.

مرور در Spotify همچنین می داند چه روز و زمانیست مثلا در شنبه صبح لیست پخش هایی را که ارام است را نشان می دهد، بعد از ظهر پنج شنبه شما موسیقی دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کندجشن تعطیلات آخر هفته را شروع کنید و در روز جمعه موسیقی آرامش بخش .

پیشنهاد کشف اپل برای شما نامیده شده است و مانند Spotify آن را به شما توصیه می کند که آن را به سلیقه موسیقی شما خلق می کند. اولین بار که از سرویس استفاده می کنید ژانرهای مورد علاقه و هنرمندان مورد علاقه خود را انتخاب کنید – می توانید یکبار هنرمندان مورد علاقه خود را دو بارکلیک کنید و هنرمندان را دوست داشته باشید.

توصیه های اپل شامل آلبوم ها و لیست های پخش است، و تعدادی از این لیست های پخش از کارشناسان در ژانرهای مختلف، و همچنین مجلات موسیقی و وب سایت ها مانند Rolling Stone و Pitchfork می آیند. اپل تاکید زیادی بر عنصر “انسان” به توصیه هایش دارد.

هر دو توصیه های اپل موسیقی و Spotify را می توان با کلیک کردن بر روی دکمه های دوست یا غیر دوستانه قابل تنظیم است ، که بیشتر از آنها استفاده می کنید بهتر است آنها را دریافت کنید.

و مانند مرور Spotify، اپل بخش جدیدی دارد که جدیدترین موسیقی، فیلم ها، نمودارها و موارد دیگر را نشان می دهد.

مقایسه اپل موزیک و Spotify: رادیو

همانطور که قبلا ذکر شد، موسیقی اپل دارای ایستگاه رادیویی 24/7 خود به نام Beats1 است. این در سراسر جهان است و هر جایی که شما در جهان هستید، موسیقی در Beats1 مشابه خواهد بود.

گذشته از آن موسیقی اپل و Spotify قابلیت های مشابه رادیویی را ارائه می دهند. هر دو ببرای شما یک هنرمند را انتخاب میکنندو (در مورد موسیقی Apple Music آهنگ یا آلبوم) و ایجاد ایستگاه های رادیویی بر اساس آن، با موسیقی از آن هنرمند و هنرمندان مشابه اطلاعاتی را ارائه میدهند.

Apple Music vs. Spotify: Social
موسیقی اپل دارای یک ویژگی به نام Connect است، که در آن عنصر اجتماعی می آید. هنرمندان می توانند عکس ها، فیلم ها و موارد دیگر را برای ارتباط با طرفداران خود ارسال کنند، و آن طرفداران می توانند این پست ها را اظهار نظر و اشتراک گذاری کنند. کاربران نمی توانند پست های خود را ایجاد کنند، بنابراین طراحی شده جایگزینی برای فیس بوک یا توییتر به هیچ وجه نیست، اما ما تصور می کنیم این دلیل قانع کننده ای برای بسیاری از طرفداران موسیقی برای پیوستن به سرویس است در صورتی که محتوای منحصر به فردی را داراست.

در Spotify، ادغام اجتماعی با فیس بوک در دسترس است، بنابراین شما قادر خواهید بود تا ببینید که دوستانتان چه چیزی را گوش کرده اند. این یک کشش بزرگ برای Spotify است، و چیزی که ما احساس می کنیم موسیقی اپل است.

توجه کنید
حتی اگر شما در حال حاضر یک کاربر Spotify هستید، ما توصیه می کنیم که در طول آزمایش سه ماهه رایگان به Apple Music بروید تا متوجه شوید که آیا آن را ترجیح می دهید.لغو تمدید اشتراک خودکار به موسیقی اپل به منظور اطمینان به سادگی امکان دارد.

در حال حاضر، موسیقی اپل مانند یک تهدید بزرگ به Spotify به نظر میرسد، با 30 میلیون آهنگ در دسترس که پتانسیل برای جذب مشترکین دارد. کمبود آهنگ های با کیفیت بالا در موسیقی اپل ناامید کننده است (ما امیدوار بودیم برای آهنگ های HD و بدون افتخار امید داشته باشیم) و ما می خواهیم یک گزینه رایگان با پشتیبانی تبلیغاتی مانند Spotify را ببینیم که ما را قادر می سازد تا دقیقا همان چیزی را که ما گوش می دهیم انتخاب کنیم .

برای هر کسی که نمیخواهد سرویس اشتراک موسیقی خود را بپردازد، گزینه آزاد Spotify بهترین گزینه است، اما با چنین برچسبهای مشابه قیمت تمام شده، این تصمیم یک مشکل پیچیده بین این دو خواهد بود. برای کاربران iOS و Mac، موسیقی اپل منطقی است، زیرا به طور کامل با نرم افزارهای دیگر از جمله سیری یکپارچه شده است.

1397/8/13 15:21:569 آبان 1397 |معرفی اپلیکیشن|

نظر بگذارید