>  >  >  > چگونه بفهمم آیفون من آسیب دیده است؟

چگونه بفهمم آیفون من آسیب دیده است؟

تمام آیفون های ساخته شده پس از سال ۲۰۰۶ دارای پد تشخیص آب خوردگی با مایعات هستند. این شاخص ها نشان می دهد اگر دستگاه در معرض آب یا مایع قرار داشته باشد این میزان آب خوردگی را تا حدودی مشخص می کند. در برخی از موارد آب خوردگی با مشاهده بعضی از قسمت های آیفون می توانید بگویید که آیا با نگاه کردن به سوکت هدفون، سیم کارت خوان و مدارهای قدرت که در آن رگولاتورهای رطوبت وجود دارد و یا پدهای تشخیص آب خوردگی به صورت قرمز در خواهند آمد اگر آب خوردگی به مدت زمان بالایی برسد. رنگ طبیعی پد تشخیصی آب خوردگی آیفون سفید یا نقره ای است، اما هنگامی که آیفون شما با آب یا مایع تماس می گیرد، صورتی یا قرمز می شود.

اگر آیفون من دچار آب خوردگی شود چه مشکلی ممکن است رخ دهد؟

با این که اپل امروز از لحاظ تکنولوژی پیشرفت کرده است، وقتی دچار آب خوردگی می شود، اجزای مختلفی وجود دارد که می توانند آسیب ببینند. مشکلات ایجاد شده می تواند گسترده باشد:

خطای LCD (صفحه نمایش). این می تواند باعت ایجاد یک علامت و ضایعه خاص روی صفحه نمایش شما منجر شود که می تواند باعث انحراف تصویر و رنگ ها شود. همچنین می توانید تصاویر معیوب مانند رنگ آمیزی و تار شدن صفحه و تصاویر خود را در این مشکلات یافت نمایید.

خرابی تاچ. این می تواند به این معنی باشد که آیفون حتی ممکن است امکان تاچ خود را به طور کامل تشخیص ندهد یا فقط قسمت های خاصی از صفحه کار کند. شما ممکن است متوجه شوید که با فشار دادن یک قسمت از صفحه نمایش، یک جای دیگر که شما اصلا آن را تاچ نکرده اید شروع می شود.

مشکل در دکمه صفحه اصلی. دکمه home شما ممکن است به طور کامل کار نکند. زیرا مشکل آب خوردگی باعث می شود اتصالات و چیپ های دکمه home به درستی کار نکند و شما قادر به استفاده از این دکمه برای بستن برنامه های خود یا بازگشت به صفحه اصلی نباشید.
دکمه پاور: آب خوردگی دکمه پاور شما ممکن است باعث شود که شما قادر نباشید آیفون خود را روشن یا خاموش کنید.

دکمه ولوم: گاهی آب خوردگی آیفون باعث می شود که دکمه های حجم صدا متوقف شوند یا اینکه ممکن است عملکرد نامناسب داشته باشند و تغییرات ولوم صدا بدون لمس کردن شما اتفاق افتد و اینها نشانه اتصلات داخلی به دلیل قطع عملکرد دکمه ها می باشد و این دقیقا جایی است که شما قادر نخواهید بود گوشی خود را به حالت سکوت بگذارید.

اتصال کوتاه: اگر آیفون آب خورده را شارژ نمایید این می تواند منجر به از بین رفتن کامل آیفون شما شود.

خرابی باتری آیفون: آب خوردگی باعث می شود قطعه پردازنده شارژ آیفون که در پایین گوشی است و می تواند به طور دائمی در معرض آب خوردگی قرار بگیرد باعث شود که باتری نتواند شارژ شود و یا حتی مدیریت داخلی تقیسم شارژ و برق دچار مشکل گردد. این پردازنده جریان برق IC را از داخل تلفن مدیریت می کند.

آسیب اجزای اصلی سی پی یو که این اجزاء اساسا مغز اصلی آیفون شما هستند. در هنگام آب خوردگی اگر اجزای اصلی سی پی یو دچار خوردگی یا قطعات زنگ زده می شوند و این باعث می شود که آیفون شما بی مصرف باشد.

در خسارت آب خوردگی دوربین آب می تواند به دوربین نفوذ کند و موجب خنثی شدن عملکرد دوربین شود، این خسارت خود را در دوربین به اشکال زیر نشان می دهد به عنوان مثال آب خوردگی باعث ایجاد بخار و رطوبت در شیشه لنز شده و تمام تصاویر تار می شود و یا باعث اخلال صد درصدر در عملکرد اوپتیک و یا سنسور زوم و تشخیص فاصله دوربین آیفون می شود که خسارتی بسیار پر هزینه می باشد.

آب خوردگی و آسیب وای فای.
خسارت برای تراشه وای فای به این معنی است که گوشی شما قابلیت جستجوی وای فای و اتصال به آن را از دست خواهد داد و حتی می تواند به قطع کامل بلوک آنتن که وظیفه اتصال، دریافت و ارسال کانکشن ها را دارد منجر شود.

در نهایت آسیب آب خوردگی می تواند بیش از چند عدد از اجزای اپل شما را تحت تاثیر قرار دهد که در صورت عدم پاکسازی و تمیز نمودن آن از آب و رطوبت و قرار گرفتن بیش از حد طولانی رطوبت و آب در مدارات آیفون می تواند باعث نابودی کامل گوشی شود.

چه گزینه های تعمیری در دسترس هستند؟

مهمترین چیزی که باید در درک ورود مایعات بدانید این است که آیفون باید توسط “تکنسین تعمیر تخصصی تلفن همراه آسیب آب خوردگی” باز شود تا هر قطعه و منطقه داخلی آیفون کاملا خشک شود و بررسی شود که هیچ بخشی با خوردگی و زنگ زدگی وجود ندارد.

اگر یک جزء کوچک در آیفون وجود داشته باشد که با شواهدی از آسیب آب باقی مانده باشد، این زنگ زدگی در قطعات تلفن به طور بالقوه می تواند گسترش یابد و در طول زمان به پوسیدگی ادامه دهد. بعضی از پروتکل ها (کیت های تنظیف مایعات) نیز وجود دارد که می تواند برای کمک به فرآیند خشک شدن از آیفون شما که در معرض مایع قرار گرفته است کمک نماید اما این روش تنها زمانی کار می کند که شما بلافاصله آن را برای استفاده بر روی آیفون خود داشته باشید.روزهای تأخیر برای رفع خوردگی و آسیب ناشی از آب خوردگی می تواند منجر به از بین رفتن دائمی آیفون شود. توصیه ما همیشه این است که گوشی خود را بلافاصله به یک تکنسین تعمیر تخصصی ارائه کنید.

1397/8/13 20:19:1510 آبان 1397 |آموزش, آموزش آیفون|

نظر بگذارید