>  > , نکات سخت افزاری > آشنایی کامل با دوربین دوگانه

آشنایی کامل با دوربین دوگانه

یکی از دلایلی که امروزه استفاده از انواع دوربین به صورت جداگانه کمتر شده است، افزایش کیفیت دوربین های تلفن همراه است. آشنایی با دوربین دوگانه نشان می دهد که اغلب شرکت های سازنده سعی در ارتقای کیفیت دوربین های دوگانه دارند و به همین خاطر استفاده از آن رایج شده است.
همچنین تکنولوژی های جدید به کار رفته در دوربین دوگانه باعث ایجاد یک دوربین حرفه ای گشته و در نتیجه بر میزان وضوح تصاویر در آن ها افزوده شده است.

تکنولوژی دوربین دوگانه
مهم ترین دلیلی که سبب شده تا دوربین دوگانه در تلفن همراه اهمیت زیادی یابد، وجود دو سنسور در این نوع دوربین است. در واقع یکی از دلایلی که دوربین های دوگانه در بازار بورس شده اند و اغلب کمپانی های سازنده سعی می کنند تا از این نوع دوربین ها استفاده کنند، سنسور های بیشتر در آن و افزایش کیفیت تصویر برداری است.
در تلفن های همراه عادی تنها یک سنسور استفاده شده اما در این دوربین ها از دو سنسور مجزا که به یکدیگر در افزایش سطح کیفی تصاویر کمک می کنند، استفاده می شود. همچنین می توان از هر کدام از آن ها به صورت جداگانه نیز استفاده نمود.
سنسور اول همان لنز دوربین است و سنسور دوم به سنسور اول کمک می کند. یکی از ویژگی های مهم در تصاویر ثبت شده در دوربین های دوگانه وجود عمق و فکوس و تعیین فاصله در آن هاست. این وظیفه را سنسور دوم در دوربین دوگانه بر عهده دارد و به همین دلیل بعد از گرفتن تصاویر می توان وضوح و کیفیت آن ها را مقایسه نمود.
اما مهم تر از آن، استفاده از تکنولوژی های مختلف در تولید انواع دوربین دوگانه می باشد که در شرکت های معتبر تولید کننده ی تلفن همراه متغیر است. با این شرایط ممکن است تغییراتی نیز در کارکرد سنسور دوم در این دوربین ها وجود داشته باشد که به تکنولوژی به کار رفته در آن وابسته است.

نظر بگذارید