>  >  >  >  > شایعه: پلی‌استیشن ۵ با پردازنده AMD Ryzen ساخته و با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود

شایعه: پلی‌استیشن ۵ با پردازنده AMD Ryzen ساخته و با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود

گزارش‌های بسیاری مبنی بر تمرکز کنسول‌های نسل بعد برروی روزلوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ به گوش می‌رسد. با این حال رسیدن به این هدف با قیمتی سرسام‌آور به واکنش بسیاری از بازی‌بازان منجر می‌شود. حال بنابر شایعه‌ای جدید، کنسول نسل بعد شرکت سونی با قیمت قابل قبول ۴۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شود.

این شایعه از سوی RuthenticCookie منتشر شده است که پس از انتشار اطلاعات دقیقی مبنی بر عدم حضور سونی در رویداد E3 2019، صحبت‌های او توجه عده‌ی بسیاری ار اهالی رسانه را به سوی خود جلب کرده است. بنابر گفته‌ی RuthenticCookie، کنسول پلی‌استیشن ۵ ضمن پشتیبانی از رزولوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰، با با پردازنده هشت هسته‌ای AMD Ryzen ساخته و با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شود.

مطمئنا سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ به قدر کافی برای اجرای بازی‌هایی با رزولوشن ۴K قدرتمند خواهد بود. همچنین با گذشت زمان شاهد ارزان‌تر شدن سخت‌افزارهای پشتیبانی‌کننده از ۴K خواهیم بود. با توجه به این موضوع، انتظار می‌رود در نسل نهم شاهد عرضه‌ی کنسول‌هایی با قیمت معقول خواهیم بود.

پس از تایید عدم حضور سونی در E3 2019، شایعات بسیاری مبنی بر تمرکز این شرکت برروی کنسول نسل بعد خود منتشر شد که در صورت به حقیقت پیوستن آن‌‌ها، انتظار می‌رود که در اوخر سال ۲۰۱۹ و یا اوایل سال ۲۰۲۰ اطلاعاتی از از این کنسول منتشر شود و سپس در E3 2020 شاهد رونمایی کامل از کنسول پلی‌استیشن ۵ باشیم.

علاوه بر موارد بالا، بنابر شایعات منتشر شده، کنسول پلی‌استیشن ۵ با پردازنده هشت هسته‌ای AMD Ryzen ساخته خواهد شد. در کنار این پردازنده، شرکت سونی از یک کارت گرافیک میان‌رده شرکت AMD استفاده خواهد کرد که به پلی‌استیشن ۵ کمک می‌کند بین ۵ تا ۷ سال عمر مفید داشته باشد.

به مانند سونی، کنسول شرکت مایکروسافت هم از روزلوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ پشتیبانی خواهد کرد. بنابراین در نسل بعد رقابت بر سر “قیمت‌گذاری محصولات نهایی” است. باید منتظر ماند و دید که کدام یک از دو شرکت پیروز از نهایی قیمت‌گذاری خواهد شد.

1397/8/30 13:14:2830 آبان 1397 |اخبار کنسول بازی|

نظر بگذارید