>  >  >  >  > همه چیز در رابطه با مراسم The Game Awards 2018

همه چیز در رابطه با مراسم The Game Awards 2018

دیگر زمان زیادی به مراسم Game Awards 2018 باقی نمانده است؛ مراسمی که طی آن بهترین بازی سال ۲۰۱۸ انتخاب می‌شود. اما مسلما تمام فکر و ذکر ما جای دیگری است یا به عباریت بهتر است بگوییم سرنوشت سال ۲۰۱۹ در گروی این مراسم قرار دارد. با ما همراه باشید تا با یکدیگر مروی داشته باشیم بر بازی‌هایی که طی مراسم TGA 2018 معرفی و رونمایی خواهند شد.

مراسم Game Awards کار خود را دقیقا چهار سال پیش یعنی ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ آغاز کرد. هدف کلی این مراسم تقدیر از توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی است. هر ساله بر اساس آرای کاربران یک بازی به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شده و بازی‌های ویدئویی دیگر نیز دستاوردهای مختلفی را کسب می کنند. تاریخچه اصلی این مراسم به‌سال ۱۹۹۴ باز می گردد؛ جایی که جف کیلی به عنوان یک نوجوان در آن برنامه حضور داشت. اگرچه آن مراسم در آن سال چندان خوب پیش نرفت اما باعث شد تا جف کیلی بعدها بتواند آن را به یک رویداد اهدای جوایز آکادمیک تبدیل کند و هر ساله نیز شاهد رشد و گستردگی بیشتر این مراسم هستیم .

مراسم امسال نیز به میزبانی جف کیلی برگزار می شود و به مانند هر سال شور و هیجان خاصی را به دنبال دارد. یک از مواردی‌ که مراسم امسال را نسبت به سال‌های گذشته هیجان انگیز‌تر می‌کند، بازی‌های جدیدی است که در این مراسم معرفی می‌شوند. با توجه به شایعاتی که از پایان نسل هشتم در سال ۲۰۱۹ خبر می‌دهند، بسیاری از هواداران در انتظار رونمایی از تاریخ انتشار بازی‌های محبوبی چون Death Stranding ،The Last of Us Part 2 و یا حتی نمایشی از بازی‌های انحصاری اکس باکس به مانند Halo Infinite هستند.

برندگان اخیر مراسم (Game Awards (2014-2017:

بهترین بازی سال ۲۰۱۴: Dragon Age: Inquisition
بهترین بازی سال ۲۰۱۵: The Witcher 3: Wild Hunt
بهترین بازی سال ۲۰۱۶: Overwatch
بهترین بازی سال ۲۰۱۷: The Legend of Zelda: Breath of The Wild
ساعت و زمان برگزاری مراسم Game Awards 2018:

مراسم The Game Awards 2018 جمعه ۱۶ آذر ماه ساعت ۵ صبح به وقت تهران در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار می‌شود

تا به حال بسیاری از سازندگان طی مصاحبه‌هایی از حضور خود در این مراسم خبر داده‌اند و بسیاری دیگر نیز رسما اعلام کرده که در این مراسم حضور نخواهند داشت. بر همین اساس و اینکه اخبار مورد نظر در سایت گیمفا به صورت پراکنده منتشر شده‌اند،ما مطالبی را تهیه کرده‌ایم که شما را با برنامه‌های این مراسم و بازی‌هایی که طی این رویداد به نمایش گذاشته می شوند، بیشتر آشنا خواهد کرد:

انتظاراتمان از مراسم The Game Awards 2018:

طبق معمول هر سال شاهد اهدای جوایز به سازندگان بازی‌های ویدئویی و معرفی بهترین بازی سال خواهیم بود. در این رابطه ماه گذشته با انتشار لیستی رسما نامزدهای بهترین بازی سال مشخص شدند. در این لیست، بازی‌هایی به مانند Red Dead Redemption 2 ،God of War و Assassin’s Creed Odyssey حضور داشته که هر کدام شانس مساوی برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازی سال در اختیار دارند اما Red Dead Redemption 2 با توجه به محبوبیت بالایی که میان کاربران دارد از شانس بالاتری نسبت به رقبای خود برخوردار است. اگرچه باز هم باید اشاره کنیم که هر سه عنوان یاد شده بسیار تحسین برانگیز بوده و واکنش‌های مثبتی را از سوی منتقدین و کاربران به همراه داشته‌اند.

علاوه بر اهدای جوایز، جف کیلی، تهیه کننده‌ی مراسم Game Awards 2018، اخیرا از این موضوع خبر داد که بیش از ۱۰ بازی جدید در این رویداد معرفی خواهند شد. بر اساس اخبار رسمی منتشر شده، بازی‌هایی که قطعا در مراسم Game Awards 2018 حضور خواهند داشت به شرح زیر هستند:

بازی جدید استودیوی آبسیدین (Obsidian Entertainment) در سبک نقش آفرینی که البته شایعات از این موضوع خبر می‌دهند که بازی جدید استودیوی آبسیدین نسخه‌ی جدید سری محبوب Bioshock خواهد بود
حضور برداران روسو و نمایش بازی Avengers شرکت اسکوئر انیکس
اجرای زنده‌ی موسیقی بازی Devil May Cry 5
بازی جدید شرکت کویی تکمو
حضور استودیوی بایوور و نمایش تریلر جدیدی از بازی Anthem
‌بازی‌هایی که احتمالا در مراسم TGA 2018 حضور خواهند داشت:

بر اساس شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده است، احتمالا طی رویداد TGA 2018 شاهد نمایش برخی بازی‌ها و یا رونمایی از تاریخ انتشار برخی دیگر خواهیم بود. جف کیلی روز گذشته ویدئویی را منتشر کرد که در این ویدئو بازی‌های زیادی از جمله Death Stranding و The Last of Us Part 2 به چشم می‌خورند. در نتیجه به نظر می‌رسد در رویداد TGA 2018، اطلاعات بیشتری از این دو عنوان به دست آوریم. به علاوه استودیوی بایوور اخیرا طی بیانیه‌ای از ساخت نسخه‌ی جدید Dragon Age خبر داد و اعلام کرد که به زودی اطلاعات جدیدی از آن را منتشر خواهد کرد بنابراین شاید رویداد TGA 2018 فرصت مناسبی باشد تا بایوور هواداران را از برنامه‌های آنیده این استودیو آگاه سازد. در کنار این موارد، بعید نیست که مایکروسافت نیز دست به کار شده و از این روی طی رویداد TGA 2018 اطلاعات جدید از پروژه‌های در دست ساخت خود به مانند Gears of War را به اشتراک بگذارد. بر این اساس، لیستی را تهیه کردیم و این لیست به بازی‌هایی اختصاص دارد که احتمالا و نه قطعا در مراسم TGA 2018 حضور خواهند داشت:

Borderlands 3 (بر اساس شایعاتی که اخیرا از این بازی منتشر شده): اگرچه ممکن است شاهد نسخه‌ی واقعیت مجازی این سری باشیم که قرار است در ماه دسامبر منتشر شود.
معرفی نسخه‌ی جدید سری Dragon Age
Crackdown 3: به دلیل اینکه بازی در ماه فوریه عرضه می‌شود بنابراین بعید نیست که مایکروسافت فرصت را غنیمت شمرده به نمایش این بازی بپردازد.
Days Gone: با توجه به تازخ انتشار آن، احتمال نمایش تریلری از این بازی وجود دارد
Alien: Blackout: با توجه به ثبت نام تجاری این بازی توسط شرکت فاکس، احتمال معرفی آن در رویداد TGA 2018 وجود دارد

Elder Scrolls Blades: این بازی اخیرا تا اوایل سال ۲۰۱۹ تاخیر خورده و رویداد TGA 2018 فرصت مناسبی است که شاهد نمایش جدیدی از این بازی باشیم.
نمایشی از بازی DOOM Eternal
Death Stranding: یکی از بازی‌های مورد انتظار که اخیرا تاریخ انتشار آن توسط فروشگاه وال‌مارت لو رفته است. اگرچه چندی قبل سونی برزیل از این موضوع خبر داد که احتمالا طی رویداد TGA 2018 از تاریخ انتشار بازی‌های Ghost of Tsushima، Death Stranding و Dreams رونمایی می‌شود اگرچه هنوز چیزی تایید نشده اما به نظر می‌رسد رویداد هیجان انگیزی را در پیش خواهیم داشت.

معرفی محتویاتی در ارتباط با بازی Fortnite: اگر به خاطر داشته باشید، سال گذشته نسخه‌ی Special Edition این بازی معرفی شد و احتمالا سازندکان در نظر دارند تا محتویات یا نسخه‌ی جدیدی از این بازی را معرفی کنند.
نمایش بازی Super Smash Bros. Ultimate
نمایشی در ارتباط با سری Gears of War (احتمال نمایش تریلر جدید از بازی Gears 5)
Mortal Kombat 11: پیش از این نیز صداگذار سری Moral Kombat در مطلبی در حساب توییتر خود، مستقیما به نسخه‌ی جدید سری اشاره کرده بود. جدیدترین شایعات مربوط به این بازی توسط شخصی با نام مستعار ۴Chan منتشر شده است. این شخص در کنار انتشار اطلاعاتی از بازی، تایید کرده است که جدیدترین نسخه‌ی سری در مراسم TGA معرفی خواهد شد

Cyberpunk 2077: یکی دیگر از بازی‌های محبوب و مورد انتظار که برای نخستین بار در E3 2018 شاهد معرفی و رونمایی از آن بودیم. جف کیلی برای تبلیغ مراسم TGA 2018 ویدئویی را منتشر کرد که در این ویدئو، بازی‌های زیادی به چشم‌ می‌خورند. Cyberpunk 2077یکی از آن بازی‌هاست و اگره استودیوی سی‌دی پراجکت تا به حال حرفی از حضور در این مراسم نزده است اما شاید طی این رویداد دومین تریلر گیم‌پلی بازی به نمایش گذاشته شود

بازی‌هایی که قطعا در مراسم TGA 2018 حضور نخواهند داشت:

بازی جدید استودیوی راک استیدی: این روزها شایعات زیادی در رابطه با این بازی به گوش می‌رسد آخرین خبرها حاکی از این بود که بازی جدید این استودیو Superman است و احتمالا استودیوی راک استیدی در TGA 2018 آن را معرفی خواهد کرد اما این استودیو آب پاکی را رو دست بازی‌بازان ریخت و این موضوع را تکذیب کرد. اگرچه این استودیو اطلاعاتی در رابطه با بازی جدید خود به اشتراک نگذاشت اما تنها به این نکته اشاره کرد که نه تنها بازی جدید آن‌ها Superman نیست، بلکه حتی قصد ندارند تا در TGA 2018 به معرفی آن بپردازند. اینکه پروژه‌ی جدید این استودیو دقیقا چه خواهد بود مشخص نیست اما گزارش ها حاکی از این هستند که این بازی قطعا یک بازی ابر قهرمانی و در ارتباط با مجموعه‌ای از ابرقهرمان‌ها خواهد بود.

بازی نقش آفرینی Harry potter: ابتدا تصور می‌شد این بازی توسط استودیوی راک استیدی توسعه می‌یابد اما این موضوع تکذیب شد. این بازی در TGA 2018 حضور نخواهد داشت و اگر شرکت برادران وارنر قصد توسعه‌ و انتشار این بازی داشته باشد، بنابراین حتما در رویداد E3 2019 رونمایی خواهد شد.

Halo Infinite: دیگر بازی انحصاری، محبوب و مورد انتظار مایکروسافت Halo Infinite است. مایکروسافت طی کنفرانس E3 2018 رسما از این عنوان رونمایی کرد اما به نظر می‌رسد این بازی زمان بیشتری احتیاج دارد و در بهترین حالت ممکن E3 2019 فرصت دوباره‌ای است که مایکروسافت بتواند تریلر جدیدی از این بازی را به نمایش گذاشته و هواداران را از روند ساخت آن آگاه سازد.

ازی جدید استودیوی پلی گراند (یا احتمالا نسخه‌ی جدید بازی Fable): از آن‌جایی که این استودیو به تازگی توسط مایکروسافت خریداری شده و به زیرمجموعه‌ی استودیوهای بازی‌سازی این شرکت پیوسته است، بنابراین اگر قرار باشد نسخه‌ی جدید Fable ساخته شود، بار دیگر زیر نظر مایکروسافت انجام خواهد شد. اما از آن‌جایی که نسل هشتم رو به پایان است، مایکروسافت از همین حالا برای نسل نهم برنامه ریزی کرده و بودجه‌ی نامحدودی را برای توسعه‌ی بازی‌های انحصاری کنسول اکس باکس اسکارلت اختصاص داده است. بنابراین اگر نسخه‌ی جدیدی از Fable در کار باشد، بعید است که مایکروسافت آن را برای کنسول‌های نسل هشتم عرضه کند. از آن جایی که حداقل دو سال با انتشار کنسول‌های نسل نهم فرصت داریم، بنابراین برای معرفی بازی‌های جدید انحصاری زمان بهتری نیز وجود دارد.

پرونده‌ی معرفی کنسول‌های نسل نهم در TGA 2018 به طور کلی منتفی است: به نظر نمی‌رسد که مایکروسافت و سونی در سال جاری تصمیمی برای این کار داشته باشند و حتی در این صورت نیز رویدادهای دیگر به مانند E3 و یا PSX (سونی) را ترجیح خواهند داد. از آن‌جایی که سونی در رویداد E3 2019 حضور ندارد، بنابراین به نظر می‌رسد مایکروسافت در این مراسم اطلاعات بیشتری از کنسول اکس باکس اسکارلت به اشتراک بگذارد و سونی نیز در مراسم PSX 2019 رسما زا کنسول پلی‌استیشن ۵ رونمایی کند.

نظر بگذارید