>  >  >  > آموزش تصویری انتقال مالکیت گوشی‌های رجیسترشده

آموزش تصویری انتقال مالکیت گوشی‌های رجیسترشده

پس از اجرایی شدن طرح رجیستری گوشی‌ها و تبلت‌های سیم‌کارت‌خور بهتر است که از فروشنده دستگاه انتقال مالکیت گرفته شود. در غیر اینصورت اگر از IMEI دستگاه شما سوءاستفاده شود، آنتن دستگاه شما قطع خواهد شد. البته در صورتی که قصد دارید برای مدتی گوشی خود را به شخصی قرض دهید یا سیم‌کارت خود را تعویض کنید، نیاز به انتقال مالکیت نیست. سامانه همتا نحوه انتقال مالکیت گوشی‌هایی که پیش از طرح رجیستری فعال شده یا به‌صورت قانونی رجیستر شده‌اند را اعلام کرده است که ما در ادامه مطلب آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
گام اول:
ابتدا باید مالک دستگاه، با سیم کارت خود، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کند.

گام دوم:
در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۳، انتقال مالکیت انتخاب شود.

گام سوم:
پیغامی برای مالک نمایش داده می‌شود که شناسه‌ (IMEIهای تحت مالکیت سیم‌کارت را نمایش می‌دهد. لازم است تا عدد مربوط به شناسه (IMEI) ای که شخص قصد انتقال مالکیت آن را دارد، ارسال کند. درصورتیکه هیچ شناسه (IMEI) ای برای نمایش داده نشود، می‌بایست عدد مربوط به گزینه افزودن دستگاه، یعنی 0 را ارسال شود و سپس شناسه 15 رقمی دستگاه بدون هرگونه علامات اضافی (ممیز، خط تیره و …) وارد شود.

گام چهارم:
در این مرحله باید شماره سیم‌کارتی که به مالک جدید دستگاه اختصاص دارد را وارد کنید.

گام پنجم:
در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که شناسه دستگاهی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید و شماره سیم‌کارت فرد خریدار را برای شما نمایش می‌دهد. درصورتیکه این اطلاعات مورد تائید مالک باشد، باید عدد 1 را ارسال کند.

گام ششم:
در نهایت پیغامی برای مالک سابق نمایش داده می‌شود که بیانگر ارسال کد فعال سازی از طریق پیامک به شماره سیمکارت فرد خریدار است.

اقداماتی که فروشند باید انجام دهد
در صورت انجام عملیات بالا توسط فروشنده دستگاه، کد فعال سازی با سرشماره HAMTA برای فرد خریدار ارسال گردد. فرد خریدار می‌تواند با استفاده از کد فعالسازی موجود در پیامک HAMTA، شناسه (IMEI) دستگاه خریداری شده را از طریق فرآیند فعالسازی دستگاه (کد *7777#( برای سیمکارت دلخواه خود فعال نماید.

1397/12/5 19:58:255 اسفند 1397 |آموزش, آموزش آیفون|

نظر بگذارید