>  >  > ویژگی های نرم افزار اپل واچ ۵| watchOs 5 specs

ویژگی های نرم افزار اپل واچ ۵| watchOs 5 specs

watchOs 5 چه تغییراتی داشته؟

در اینجا تمام ویژگی های اصلی watchOS 5 و دستورالعمل نحوه دریافت آن در Apple Watch خود آورده شده است.

پیشرفت های سیری
پادکست ها و صدا پس زمینه
اعلان ها و مزاحم نشوید
ترفندهای دیگر و تغییرات جزئی
ردیابی خواب و چهره تماشای سفارشی

نحوه دریافت watchOS 5
WatchOS 5 در تاریخ 17 سپتامبر 2018 منتشر شد. شما آن را از طریق برنامه Watch در آیفون که با Apple Watch خود همگام سازی شده است ، بارگیری می کنید.

برنامه Watch را در iPhone خود باز کنید ، روی General ، و سپس به روز رسانی نرم افزار ضربه بزنید .

کدام اپل ساعت با watchOS 5 کار می کند؟
با جدیدترین watchOS ، اپل پشتیبانی از Apple Watch اصلی (که اکنون سری۴ نام دارد) پشتیبانی را کاهش داده است. این بدان معنی است که می توانید آن را اجرا کنید:

اپل واچ سری 1
اپل واچ سری 2
اپل واچ سری 3
اپل واچ سری 3 (LTE)
سری جدید Apple Watch Series 4 که از 21 سپتامبر عرضه می شود ، با watchOS 5 که قبلاً نصب شده است همراه خواهد بود.

برخی از ویژگی ها مانند افزایش صدا به صدا و تنظیم صدا Siri فقط در سری 3 و 4 موجود است.

بیسیم
یکی از جالبترین ویژگی های watchOS 5 چیزی است که ما هیچ تصوری از آن نداشتیم: امکان انجام مکالمات ساده و فشار به گفتگوی مستقیم از یک ساعت به ساعت دیگر.

بگویید که شما با یک دسته از وسایل و آماده برای چک کردن در فروشگاه هستید و نمی دانید همسرتان در کجا ناپدید شده است. می توانید تلفن خود را بیرون بیاورید و پیام ها را خاموش کنید و بگویید “کجا هستید؟” یا می توانید مچ دست خود را بلند کنید و با یک ضربه زن و شوهر ، درست در ساعت خود صحبت کنید.

هنگامی که برنامه Walkie-Talkie را باز می کنید ، لیستی از مخاطبین متداول ، پیام یا پیام ارسال شده با ایمیل خود را که همچنین دارای یک Apple Watch هستند ، نشان می دهد. کسی را انتخاب کنید ، و صورت ساعت یک دکمه بزرگ “TALK” زرد رنگ می شود. آن را فشار دهید و نگه دارید تا صحبت کنید ، آزاد شوید تا گوش دهید ،

walkietalkie
Walkie-Talkie ارسال پیام های صوتی سریع به دوستان اپل واچ خود را با ارسال سریع و آسان انجام می دهد.
جایگزینی مناسب برای تماس یا پیام کوتاه نیست ، اما به نظر می رسد که شیوه ارتباطی مناسب برای ساعت هوشمند است. این بسیار مستقیم و سریع تر از ویژگی Digital Touch است که در پیام ها نیز ساخته شده است.

کارایی
WatchOS 5 شامل پیشرفتهای زیادی در زمینه ردیابی فعالیتها و کارهاست. جالبترین مورد ، تشخیص خودکار تمرین است. برای انواع خاصی از تمرینات (دویدن ، قایقرانی ، پیاده روی ، شنا و بیضوی) ، اپل واچ هنگام کار بر اساس حرکت و ضربان قلب خود را تشخیص داده و شما را به شروع نوع صحیح تمرین تشویق می کند. حتی برای زمان تمرینی که قبلاً انجام داده اید اعتبار به شما می دهد. هنگامی که کار را متوقف می کنید ، این ساعت از شما خواسته می شود تمرین خود را دوباره تمام کنید ، دوباره بر اساس حرکت و ضربان قلب. این فقط برای افرادی مثل من است که خیلی وقت ها فراموش می کنند که تمرینم را در ساعت من تمام کنند.

تمرین خودکار watchos5

همیشه فراموش کردن شروع و متوقف کردن تمرینات خود را؟ WatchOS 5 می تواند در این زمینه کمک کند.
چندین نوع تمرین جدید نیز وجود دارد: یوگا و پیاده روی. پیاده روی ارتفاع شما را ردیابی می کند و کالری سوزاننده بیشتری را برای بالا رفتن از تپه های سخت به شما می دهد.

سرعت watchos5
دوندگان علامت هشدارهای جدید ، آمارهای مایل آخر و ردیابی cadence را دوست دارند.
اگر در خارج از منزل اجرا می کنید ، از ویژگی های جدید تمرین Outdoor Run قدردانی خواهید کرد. در صورت کم شدن سرعت ، هشدارهای سرعت شما را به مچ دست می دهند و یک آمار مایل در حال حرکت به طور مداوم به روز می شود تا زمان خود را برای مایل قبلی نشان دهد. تمرینات در حال اجرا نیز مراحل شما در هر دقیقه را نشان می دهد ، بنابراین می توانید بر روی کادر بهینه خود صفر شوید.

پیشرفت های سیری
پیشرفت های بزرگ سیری در iOS 12 ، از جمله پیشنهادات Siri در صفحه قفل ، میانبرهای Siri و موارد دیگر. برخی از این خوبی ها در WatchOS 5 به اپل واچ نیز می آید.

چهره ساعت Siri اکنون از یادگیری ماشین استفاده می کند تا بتواند بر اساس زمان روز ، مکان شما و روز هفته تصمیم بگیرد که کدام کارت را به شما نشان دهد.

watchos5 siri
چهره ساعت Siri با کارتهای هوشمندتر و پشتیبانی از برنامه شخص ثالث بسیار مفیدتر می شود.
شاید جالب ترین ویژگی جدید Raise to Speak باشد. به جای اینکه سیری را با “هی ، سیری” در ساعت خود تحریک کنید ، می توانید به راحتی مچ دست خود را به دهان نزدیک کنید و شروع به صحبت کنید. همراه با اقدامات سفارشی با استفاده از کلید های میانبر Siri بر روی تلفن شما ، این می تواند یک تغییر دهنده کل بازی باشد. اما در حالی که می خواهید برخی از سحرها را بخاطر داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که فقط وقتی می خواهید با آن صحبت کنید ، گوش فرا می دهد و هنگامی که فقط بازوهای خود را دور می زنید ، به طور تصادفی شروع نمی شود. این ویژگی فقط در سری 3 و 4 ساعت موجود است.

پادکست ها و صدا پس زمینه
با watchOS 5 ، اپل برنامه Podcasts مخصوص خود را به Apple Watch شما اضافه می کند. با اشتراک هایی که در iPhone یا iPad خود ایجاد کرده اید همگام سازی می شود و چند قسمت بعدی را بارگیری می کنید. اما اگر قبلاً چیزی بارگیری نکرده اید ، تعطیل نیستید. جستجوی سریع سیری می تواند هر پادکست را در فروشگاه اپل پیدا کرده و از طریق Wi-Fi یا تلفن همراه جابجا شود.

پادکستهای watchos5
WatchOS 5 برنامه Podcasts را با تلفن خود همگام سازی می کند. و برنامه های شخص ثالث می توانند صدای پس زمینه را پخش کنند!
برنامه های شخص ثالث هم اکنون می توانند صدا را در پس زمینه پخش کنند. بنابراین برنامه های Spotify ، Pandora ، Audible و حتی مراقبه می توانند صدای پس زمینه را مستقیماً از ساعت شما پخش کنند. اپل برنامه های شخص ثالث را از پخش در پس زمینه محدود می کند ، اگرچه: برنامه ها مجبورند آهنگ ها / آلبوم ها / لیست پخش / کتاب ها را قبل از اینکه گوشی خود را پشت سر بگذارید بارگیری کنند.

اعلان ها و مزاحم نشوید
ما در مورد اعلان های گروهی در iOS 12 روانی هستیم و این ویژگی به Apple Watch شما نیز می رسد. WatchOS 5 پیشرفت های خوب دیگری را برای اعلان ها به ارمغان می آورد ، از جمله توانایی توسعه دهندگان برای ایجاد تعامل بیشتر در اعلان های ساعت خود ، بنابراین شما می توانید بدون بیرون کشیدن تلفن خود اقدام کنید.

watchos5 Do Not disturb
Do Not Distrub فقط یک ضامن نیست. اکنون این یک منو پر از تنظیمات مفید است.
می توانید اعلان ها را کنار بگذارید و به همان ویژگیهای “تنظیم فوری” که در آیفون خود دارید ، دسترسی داشته باشید که به شما امکان می دهد تا برنامه ها را تنظیم کنید تا فقط با یک ضربه زدن ، به شما سکوت کنند.

و اگر نمی خواهید به هیچ وجه زحمت کشید ، عملکرد Do Not Disturb اکنون لیستی از تنظیمات را ارائه می دهد. می توانید DND را فعال کنید ، یا فقط آن را برای مدت معینی روشن کنید یا تا زمانی که مکان فعلی خود را ترک نکنید.

ترفندهای دیگر و تغییرات جزئی اپل
البته ، wachOS 5 بیشتر از ویژگی های اصلی جدید عمل می کند. پر از پیشرفت های کوچک و ترفندهای جدید است.

می توانید با لمس کردن قسمت پایین یا بالای صفحه تماشای ، به مرکز کنترل و مرکز اعلان دسترسی پیدا کنید ، یک ثانیه منتظر بمانید تا کارتها را ببینید و سپس بکشید.
مرکز کنترل را می توان با گزینه هایی که می خواهید در مکانهای مورد نظر خود تنظیم کنید.
نمای تماشایی Photos از Memories از برنامه Photos پشتیبانی می کند.

به طور خاص می توانید کانون Wi-Fi را که می خواهید به آن وصل شوید انتخاب کنید.
در سری 3 (تنها مدلی که Siri با شما صحبت خواهد کرد) ، هم اکنون می توانید میزان حجم سخنرانی سیری را کنترل کنید.
من مطمئن هستم که نسخه نهایی نزدیک به ده ها مورد از این ترفندهای کوچک را کشف خواهیم کرد.

چه چیزی از دست رفته است: ردیابی خواب و چهره تماشای سفارشی
برای همه مواردی که در watchOS 5 وجود دارد ، چندین ویژگی استیت وجود دارد که کاربران از آنها درخواست کرده اند ، اما در هیچ کجا یافت نشد.

برجسته ترین آن پشتیبانی از چهره های ساعت مچی سفارشی است. اپل همچنان تعداد مشخصی از چهره های ساعت را ارائه می دهد ، که می توان با تغییر عوارض تنظیم کرد ، اما عمده فروشی جایگزین آنها نشود. بسیاری از کاربران توانایی بارگیری چهره جدید ساعت را از فروشگاه App درخواست کرده اند ، اما اپل هنوز آرزوهای ما را عملی نکرده است.

همه پیشرفت های ردیابی تناسب اندام اپل استقبال می شود ، اما بدون خواب خوب شب چه تمرینی خوب است؟ ما می خواهیم ساعتهای خود را در حالت کم ردیابی خواب قرار دهیم که می تواند اطلاعات خوبی در مورد کیفیت خواب به ما بدهد ، اما این هم جایی نیست.

1398/6/27 19:49:2727 شهریور 1398 |Uncategorized|

نظر بگذارید